1 AY BOYUNCA SU İÇERSEK NE OLUR?

By | Temmuz 1, 2020

Günlük hayatınızda su yerine gazlı meşrubatler tüketen bir insan iseniz, bu yaptığınız şeyin pek de sıhhatli bulunduğunu söyleyemeyiz.

Gazlı meşrubatler yerine su tüketmek daha sıhhatlidır ve tesirsi gözle görülür derecede çokdır.

Gazlı meşrubatler suya oranla hem daha pahalı hem de daha zararlıdır. Bazı gazlı meşrubatlerin ortamında ne tür maddeler bulunduğu ya da bu maddelerin zararları neler?, yararları neler? bilinmiyor.

Bilmediğiniz ürünleri tüketmek yerine su tüketmek daha mantıklıdır. Vücudumuzun 3 te 1’i sudur, Bu su ihtiyacını diğer zararlı meşrubatlerden sağlamak sağlığınızı olumsuz tesirler, su ihtiyacınızı su ile karşılamak en mantıklı çözümdür.

Bu yazımız da sizlere 1 ay süresince yalnızca su içerseniz, yani su dışınca bir meşrubat kullanmadan 1 ay geçirirseniz, vücudunuzda ne gibi değişimler olur onun ile alakalı konuşacağız.

Okuduğunuz şeylere inanamayacaksınız, suyun bu kadar çok yararının bulunduğu konusu ile alakalı ne kadar balakalısiniz görelim. Sürekli olarak su tüketmek zihinsel yaratıcılığınızı arttırır.

Beyninin daha iyi çalışmaya başlar günlük hayattaki performansınız daha da yükselir. Bu sayede günlük işlerinize daha basit odaklanabilirsiniz. Su beyninize tesir eder ve diğer kullandığınız zararlı meşrubatlerin verdikleri zararları temizleyerek, sıhhatli bir beyne yine dönmenizi sağlar.

Sürekli olarak su tüketen insan, çok su tüketmeyen ve yalnızca gazlı meşrubatler tüketen insanlara göre daha geç yaşlanırlar.

Hayatı süresince su tüketen ihtiyar bir insan sanki 30-35 yaşında gibi durur. Bu gençliğinin başlıca sebeplerinden birisi de bol bol su tüketmektir.

Su kilo aldırmaz, su içtiğiniz vakit göbeğiniz şişebilir bunu kilo olarak algılamayın, beneninize giren su dışarıya çıkarken bedeninizdeki çok yağları ve hastalıkları da yanısıra alarak çıkar.

Su vücudunuzun dostudur, sizi korur ve dinç kalmanızı sağlar. Nasıl sabah uyandığınız vakit yüzünüzü su ile yıkadığınızda bir anda kendinize geliyorsanız, su içtiğiniz vakit da aynı olan vücudunuz amacıyla de olur.

Uyku durumunda olan beden su yardımıyla uyanır ve normal işlevlerinde çalışmaya başlar.

Su içmek bağışıklık sisteminizi de güçlendirir, bol bol su içerseniz hastalıklar beneninize yerleşmeden onları kovabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir