KİLO ALMAMIZI ENGELLEYEN FAKTÖRLER

By | Haziran 18, 2020

Kilo almanızı engelleyen birden çok faktör bulunmaktadır. Çoğu insan yemek yer ama kilo alamaz, bağzı insanlar ise az az yemek yeseler dahi kilo alırlar. Bu yazımızda kişilerinden neden ve hangi sebepler yüzünden kilo alamadıkları hakkında bilgilendirme yapacağız. Umarız ki bu yazımız sizlere yardımcı olur ve kısa zaman içerisinde sorunlarınızdan kurtulursunuz.

İlk inceleyeceğimiz sebeplerden birisi olan genetik sebepler. Bağzı insanlar, sınırlı bir şekilde yemek yemektedirler, bu sınırın dışına çıkmalarını durumunda vücutlarını bunu kabul etmez. En küçük yedikleri yemek bile anında miğdelerine gider ve bu da o insanlarda tokluk hissi yarattığı için daha fazla yemek yemelerini önler.

Diğer bir konu ise bağzı insanlarda genetik olarak gelen bir kas lifinin fazla olmasıdır. Kas lifinin fazla olması kişinin yediği yemekleri oturdukları yerden bile eritmelerine sebep olur, bu yüzden de bu kişiler kilo alamazlar. Genetik olarak gelen bu liflerin fazlalığı bir doktor yardımı ile çözülebilmektedir.

Kilo almanıza engel olan bir diğer fakötr ise kişilerin karakter özellikleri ve kişilikleridir. Bu kişiler oturdukları yerden bile kilo verebilirler. Oturduklarında bile sürekli hareket halinde olan bu insanlar enerji harcayarak kolori vermektedir. Bu sebeplerden dolayı da bu insanlar yedikleri yemekleri anında eriterek kilo alamazlar.

Diğer bir faktör ilse besin emiliminde oluşan zorluklardan ortaya çıkmaktadır. Bu durumda vücudunuz günlük ihtiyacı olan içerikleri sağlayamaz ve kilo almanıza engel olur.  Bağzı sağlık sorunları da kilo almanıza engel olmaktadır. Eğer kilo alma konusunda sorunlar yaşıyor ve bu durumdan şikayetçi iseniz, alanında uzmak doktorlara giderek ilk önce kendinizde bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek sizin için en doğru yol olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo almanıza yardımcı birden fazla besin vardır, onları kullanmayı da deneyebilirsiniz eğer onalar da işe yaramaz ise, söylediğimiz gibi sağlık sorunlarınız olabilir. Sağlık sorunlarınızı kendiniz çözmeye çalışmayın hastanelerde muayene olarak bu sağlık sorunlarınızdan kurtularak, kilo almaya başlayabilirsiniz. Kilo alamadığınız için endişe etmeyin, size yardımcı olacak onlarca besin var onları kullanın ve değişimi kendiniz görün bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir