KİLO ALMAYA YARAYAN BAHARATLAR

By | Haziran 18, 2020

Kilolu insanlar için kilolu olmak bir sağlık sorunu iken, zayıf olmak da bir sağlık sorunudur. Bu yazımızda sizlere kilo almanız konusunda yardımcı olabilecek bazı baharatları anlatacağız. Çoğu insan yiyorum ama kilo alamıyorum diyor ama bu sizlere önereceğimiz baharatlar sayesinde kısa zaman içerisinde kilo almaya başladığınızı fark edeceksiniz. Kilo almak isteyen insanlar da, kilolu olan çoğu insan gibi sağlıklı yoldan bu işi yürütmek istiyorlar, aslında her sorunun bir sağlıklı çözümü vardır. Eğer elinizde imkanlar var ise sorunlarını sağlıklı ve doğal şekilde çözmek sizlerin ve vücudunuz için en doğru karar olacaktır. Biraz bu kilo almamıza yardımcı olacak, ,iştahımızı açacak baharatlara bir göz gezdirelim.

Çemen Otu : Bu otun eski zamanlarda kullanım amacı göğüs ve kalça bölgesinin daha dolgun gözükmesini sağlamaktı. Şimdi bu otun çekirdeğinin toz haline getirilip ekmek yapımında kullanılması ile, vücudunuz artık olduğundan daha da kilolu gözükecek. Kendisini ayna karşısına geçtiği zaman  çok zayıf ve cılız bulan insanlar bu çekirdeği öğütüp ekmek yaparak, günlük hayatlarında kullanabilirler.

Kantoron: Kantoron ismi gibi ağır bir etki yaratmaktadır, bu yüzden kullanırken dikkatli olmanız öneriliyor. Peki bu baharatın bizlere ne gibi faydaları var ona bakalım. Kilo almak isteyen arkadaşlarımızın en büyük sorunu yemek yemektir. Bu baharat sayesinde iştahınız açılacak ve sürekli yemek yiyeceğiniz için kilo almaya başlayacaksınız. Dikkatli ve ölçülü kullanmakta fayda var.

Kişniş : Günde bir kaşık kadar tükenmeniz sonucunda, vitamin ve mineral bakımından zengin olan kişniş kilo alma konusunda sizlere büyük yararlar sağlayacaktır. En sağlıklı kilo alma yöntemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Sağlıklı olarak kilo almak isteyen bir insan iseniz kişniş kullanmanızda fayda var.

Zencefil: Zencefil kilo vermek isteyenlerin de kullandığı gibi kilo almak isteyenlerinde kullandığı baharatlardan birisidir. Akşam yemeklerinden sonra 1 kaşık zencefil kullanmak kilo almanızı kolaylaştıracaktır.

Hint ayvası : Halk dilince muhallebi elması olarak da anılmaktadır. Hint ayvasını yemeklerinize bir kaşık olacak şekilde kullanmanız durumunda kilo almanıza yardımcı olacaktır. Kilo almak isteyen kişiler söylediğimiz yöntemleri kullanabilirler. Sağlıklı kilo almak bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir