KİLO ALMAYA YARDIMCI BESİNLER 2

By | Haziran 18, 2020

Bir önceki yazımızda sizlere kilo almanız için gereken besinlerden bahsetmiştik. Bu yazımızda da o besinlerin devamı hakkında bilgi vereceğiz. Kilo almanıza yardımcı olacak çok fazla besin olduğu için ve sizleri sıkmamak adına ikinci yazımızda diğer besinlere yer vermek istedik, umarız ki sizlere kilo almanız konusunda yardımcı olabiliyoruzdur.

Kırmızı Et : Kırmızı et kas yapma konusunda belki de sizlere en yararı dokunacak besindir. Kırmızı et tüketiminizi arttırmak kilo almanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Et tüketiminde eğer kilo almak için uğraşan bir birey iseniz daha yağlı etler tüketmek kilo alma sürecinizi hızlandıracaktır. Günümüzde pek çok insan kırmızı et tüketememektedir. Sizler tüm gereken şeyleri kırmızı et ile sağlayamayacak bir maddi durum içerisinde iseniz. Kırmızı eti sadece yemeklerinizin üzerine biraz olsun ekleyerek kilo alma konusunda ilerleme katedebilirsiniz.

Patates ya da Nişaşta : Patetes ve nişasta tüketimi de kilo almanıza yarayan besinler arasında yer almaktadır. Kalori almak konusunda en etkili besinler arasında yer almaktadır. Nişasta büyük bir karbonhitrat kaynağıdır. Kilo almak için karbonhitrat tüketimi gerekmektedir.

Yağlı Balıklar : Balıklar büyük bir protein kaynağıdır. Kilo alma konusunda sizlere yardımcı olacak olan proteinleri balıklar sayesinde karşılamanız mümkündür. Balık hem lezzetlidir, hemde kilo alma konusuna birebirdir. Balık tüketimizi arttırmak kilo almanızda fayda sağlar. Balık tüketirken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise balık türlerinin yağlı olanları tüketmektir. Balık içerisinde sağlıklı yağlar barındırdığı için, yağ oranınızı yükselterek kilonuzu daha üst seviyeye çıkarmanıza olanak sağlar.

Yumurta : Yumurta hemen hemen her evde bulunan bir besin kaynağıdır. Sabahları bol bol yumurta tüketmek kilo almanıza yardımcı olacaktır. Protein bakımından zengin olan yumurta, kas kütlenize etki ederek yardımcı olur. Spor yapan çoğu kişi kaslarının gelişmesi için bol bol yumurta tüketmektedirler. Tavsiyemiz sabahları 5-10 adet yumurta tüketmeniz yönünde.

Yoğurt : Yoğurt tüketimi de kilolarınıza etki edecek bir diğer besindir. Yoğurt tüketiminde dikkat etmeniz gereken bir husus, seçtiğiniz yoğurtun yağlı olmasına özen göstermektir. Yoğurt protein bakımından zengindir ve yağ kütlenizin artmasında yardımcı rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir