KİLO ALMAYA YARDIMCI BESİNLER

By | Haziran 18, 2020

Kilo almak isteyen bir birey iseniz, yediğiniz yemeklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Besinlerin bağzıları sizlere kilo alırken yardımcı olabilir. Bu besinler hakkında biraz bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bu besinleri günlük olarak yemek listenize eklerseniz rahat bir şekilde kilo almaya başlayabilirsiniz.

Süt; Kilo almanıza yardımcı olacak en değerli besinlerden birisidir. Süt sizlerin kas kütlesi kazanmanıza yardımcı olur ve bu sayede daha rahat kilo alabilrsiniz. Süt yağ, protein ve karbonhitrat dengelenmesinde yardımcı olur. Sütün bilndiği üzere kalsiyum bakımından da zengin olduğudur. kalsiyum bakımından zengin olan süt kemiklerinizin daha iri olmasına ve daha yapılı durmanıza olanak sağlar. Süt derinizin kalınlaşmasını da sağlayarak sizlere kilo alma konusunda yardımcı olur. Egzersiz sonrası tükelilen süt sayesinde kas kütlesi kazanabilirsiniz. Kilo almanız konusunda sizlere yardımcı olacak en sağlıklı besinlerin başında gelmektedir.

Pirinç : Karbonhidrat bakımından zengin olan pirinç, sporcuların vazgeçilmezidir. Hem uygun fiyatlı olması hem de tadınız güzel olması sebebi ile çok tüketilmektedir. Pirinç tüketimi ile kalori alım miktarınızı arttırabilir ve bu sayede daha rahat kilo alabilirsiniz. Pirinç yerken yanına, protein ağırlıklı içecekler ya da yiyecekler de eklerseniz kilo almanız  o kadar kolay olacaktır. Pirinç ile pilav hazırlamak çok pratiktir, 10-15 dakika içerisinde rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu besinin sizlere kilo alma konusunda çok fazla yardımı dokunacaktır, buna emin olabilirsiniz.

Kuruyemiş ; Kuruyemişler içerisinde badem, içerisinde büyük miktarda sağlıklı yağ içermektedir. Sağlıklı yağ içermesinin yanı sıra protein bakımından da zengindir. İçerisinde çok fazla kalori bulunduran bu kuruyemiş türü, çok aşırı tüketilmemelidir. Günde en fazla 2 buçuk avuç badem tüketmek sizin için yeterli olacaktır. Fazlası sizlere zarar verebilir, bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Fıstık ezmesi de tüketilerek kalori almanız konusunda sizlere destek olur. Fıstık ezmesini de günde küçük bir miktar olacak şekilde tüketmek , kilo almanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kilo almanızı sağlayacak besinler bu kadar ile sınırlı değildir, bu yazımızı okuduktan sonra, kilo almanız için yararlı besinler olan ikinci yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir