KİLO ALMAYA YARDIMCI İÇECEKLER

By | Haziran 18, 2020

Kilo almak isteyen milyonlarca insan için, çeşitli kilo alma yöntemleri  mevcuttur. Kilo almanıza yardımcı olacak bu yöntemlerden birisi olan içecekler de sizlere yardım eder.  Evinizde rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarifler ile kolay bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Muz ile hazırlanan içerisinde hurma olan smoothie : Bu tarifin içerisinde bulunan muzun etkilerinden birisi de kilo almanız konusunda size yardımcı olmasıdır. Kilo almak isteyen bireyler sık sık muz tüketebilirler, muzun sürekli olarak tüketilmesi kilo almaya yardımcı olmaktadır. Bu kürü evinizde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu tarifin içerisine biraz da bal ekleyebilirsiniz. Evlerinizde kolayca hazırlayacağınız tarifler ile hızlı bir şekilde kilo almanızı sağlayabilirsiniz.

Çikolatalı Kahve : Çikolatalı kahve içmek, çoğu zaman zevklidir. Bu zevki bir huy olarak edinirseniz eğer bir süre sonra kilo aldığınızı fark edeceksiniz. Aşırı tüketilmemesi de gerekmektedir. Günde en fazla 2 bardak tüketilmesi yeterli olacaktır. Kahvenizin içerisine süt ekleyerek kilo aldırma etkisini biraz daha arttırabilirsiniz.

Kilo almanıza yardımıcı olacak bu içecekleri yemek yedikten 1 saat sonra tüketmeniz sizin için sağlıklı olacaktır. Kilo almak isteyen kişiler, kalori yakmaktan korktukları için yürümeye bile çekinmektedir. Günde en az 30 dakika yürüyüş yaparak aldığınız proteinleri, kas kütlesine dönüştürerek daha sağlıklı ve dolgun bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kilo alacaksınız diye spor yapmayı ihmal etmeyiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo alırken aynı zamanda spor da yaparsanız vücudunuzdaki değişim hem daha hızlı hem de daha sağlıklı olacaktır. Spor yaparken yaptığınız hareketlere dikkat etmelisiniz. Kilo alma döneminizde yapacağınız spor aktivitelerinde, spor salonundaki hocalarınızdan yardım isteyiniz. Spor hocaları sizlere çok fazla yağ kaybettirmeyecek hareketler önerecektir. Sizlere önerdiğimiz besinleri tüketirken aynı zamanda spor yapın ya da spor salonuna gidecek vaktiniz yok ise yürüyüş yapmayı sakın ihmal etmeyin. Kilo almaya çalışan kişi siz değil bir yakınınız ise ona destek olun kısa süre içinde bir değişim olmaz ise vücudunda pes etmemesini sağlayın. Sizlerin desteği onları daha da hırslandıracaktır. Daha sonra kilo alıp güzel bir vücuda sahip oldukları zaman size teşekkür edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir