KİLO VERMEYE YARDIMCI BAHARATLAR

By | Haziran 20, 2020

Yemeklerimizde kullandığımız baharatlar yalnızca yemekelerimize tat katmak ile kalmıyor, metebolizmamızın süratlenmesini da sağlayarak basit bir şekilde kilo vermemiz konusu ile ilgili bize yardımcı oluyor. Sizler amacıyla bu yazımızda metebolizmanızı hızlandıracak ve süratli kilo vermenizi sağlayacak baharatlar ile ilgili bilgi vereceğiz.

Metebolizmanızı Hızlandıracak İlk Baharat Tarçın;

Tarçın fazlası insanın kış döneminde severek tükettiği bir baharattır. Tarçın yardımıyla metebolizmanızı hızlandırabilir ve süratli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Tarçın yalnızca zayıflamak isteyenlerin kullanması gereken bir baharat değildir. Tarçın kan düzeyinizi de dengelediği amacıyla kan şekeri hastalığı olan insanlar da tarçın kullanarak bu hastalıklarından kısa vakit ortamında kurtulabilir.

Kilo Vermenize Yardımcı Olarak Bir Diğer Baharat GİNSENG;

Bizim kültürümüzde çok kullanılmasa dahi vücudumuza gerektiğince çok faydası vardır. Çinli insanlar doğrulusunda asırlardır sarfedilen bir yöntemdir. Ginseng kan şekerinizi düzenler, gerilimi azaltır ve metebolizmayı hızlandırır. Küçük dozlar şeklinde ginsen kullanarak kilo verebilir şayet gerilim altında bir insan iseniz de gerilimden uzakşabilirsiniz.

Hem Lezzetli Hemde Yararlı Olan Kakule;

Kakule ve kahve ikilişi fazlası çiftlerden bile birbirine daha çok yakışır. Kakulenin en tanınan özelliklerinden bir tanesi de yağ yakmaya yardımcı olmasıdır. Kakule içtiğiniz vakit aynı vakit da da spor yapıyor iseniz daha süratli kilo verdiğinize tanık olacaksınız. Kakule denemediyseniz denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Arnavut Biberi ve Yağ Yakımı;

Arnavut biberi yardımıyla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Arnavut biberi beneninize ısı yayarak süratli kilo vermenizi gerçekleştiren bir başka baharattır. Bu baharatı kullanmaya başladıktan sonra fark edeceksiniz ki daha süratli kilo vermeye başlamışsınız.

Duyunca Şaşıracağınız Sarımsak ;

Sarımsak günlük hayatta sıksık tükettiğimiz bir besindir. Çoğu insan sarımsağın vücudumuza olan yararlarını bilmeden kullanır. Kilo verme konusu ile ilgili sizlere sarımsağın şu şekilde bir faydası olacaktır. Günlük hayatınız esnasında sıksık acıkan bir insan iseniz sarımsak tüketmek tam size göre. Sarımsak sizi tok tutar ve bu sayede çok yemek yemediğiniz amacıyla daha süratli kilo verebilirsiniz.

Diğer Baharatımız Karabiber ;

Karabiber ve Arnavut biberinin vücudumuza tesiri nerede ise aynıdır ama karabiber biraz daha az acı bulunduğu amacıyla acı sevmiyor iseniz karabiber kullanarak da yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

Kilo vermek sandığınız kadar zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir