MADDE BAĞIMLILIĞI VE TEDAVİSİ

By | Haziran 4, 2020

Uyuşturucu madde tüketimi ne yazık ki ülkemizde de kafasını almış gidiyor.

Sokak ilk haftalarında uyuşturucu satan insanlardan rahat bir şekilde alınabilen bu maddeler, fazlası insanın yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir.

Çevrenizde uyuşturucu kullanan şahıslari inceleseniz fark edeceksiniz ki, yaşam ile bir bağları kalmamıştır.

Uyuşturucu kullanan şahıslar kendi içlerine kapanırlar, problemini uyuşturucu kullanarak çözmeye çalışırlar.

Kendi yakınınızda uyuşturucu kullanan bireyler var ise onlar ile bağ kurmaya çalışın, onları dinleyin.

Uyuşturucu maddeler adı üzerinde bedeni uyuşturmaktadır.

Uyuşturucu kullanan bir insanın beden yapısı ve bedeninde işleyen mekanizma yavaş yavaş çökmeye başlayacaktır.

Uyuşturucu kalbinize ve beyninize büyük oranda zarar vermektedir. Bu maddeleri kullanırken kalp krizi geçirip yaşamını kaybeden insan adedi da gerektiğince fazladır.

Eğer çevrenizde uyuşturucu maddeler ile ilgilenen insanlar var ise onlardan uzaklaşmak sizin amacıyla en doğru karar olacaktır.

Uyuşturucuya başlamak çok kolaydır, yakın bir arkadaşınız size bir kereden bir şey olmaz diyerek uzatır, sizde arkadaşınızı kıramazsınız ve bu büyük karanlık çukura düşmüş olursunuz.

İlk başlarda arkadaşınız sizi bağımlı duruma getirene kadar bedava bir şekilde getirmeye başlar. Bağımlılık evresine geçtiğiniz vakit bu uyuşturucu karşılığında sizden ücret talep edilecektir.

Elinizde birikmiş bir para var ise bu parayı uyuşturucu amacıyla harcamaya başlayacaksınız. Zaman geçtikçe uyuşturucuya para yetirememeye başlayacaksınız.

Kendi kendinize bırakmaya çalışacak ama başarılı olmayacaksınız. Uyuşturucuyu kendiniz bırakamazsınız şayet daha yeni başlamadıysanız.

Uzun vakitler uyuşturucu kullanan bir insanın acil olarak devletin belirli kurumlarından destek alması gerekiyor.

Uyuşturucu alışkanlık oluşturduğu amacıyla elinizde ne var ne yok onun amacıyla harcayacaksınız. Dediğimiz gibi bir vakit sonra paranız bitecek ve canınız uyuşturucu isteyecek, borç alacaksınız bu bir vakit daha devam edecek ve sonucunda borç para da bulamayacağınız amacıyla hırsızlık gibi hiç istemediğiniz suçları işlemeye başlayacaksınız.

Para bulabilmek adına başka insanlara zarar vereceksiniz. Hırsızlık evresine girdiğiniz vakit, yakalandığınız da kendinizi hapishanede bulabilirsiniz.

Kendinize ve çevrenizde ki insanlara zarar vermek istemiyorsanız uyuşturucuyu bırakın.

Çevrenizde uyuşturucu kullanan şahıslar var ise onları uyarın ve bu çukurdan çıkmalarına yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir