SAĞLIKLI BESİNLER

By | Haziran 30, 2020

Sağlıklı beslenmek ve uzun yaşam sürdürmek isteyen insanların ilk araştırdıkları şey, sıhhatli besinler oluyor. Bu yazımızda sizlere sıhhatli besinler nelerdir ve beneninize ne gibi fayda sağlar biraz onun üstüne konuşacağız.

İlk olarak bir bardak Kefir ;

Günlük olarak kefir tüketmek dişlerinizde meydana gelebilecek çürüklere karşı bir tedbir niteliğindedir. Fosfor, kalsiyum, protein ve magnezyum içeriği olarak baya varlıklı bir gıdadır. Kefir kullanmak bağışıklık sisteminizi güçlendirmektede rol oynar.

İkinci olarak Kırmızı çay;

Kırmızı çayın tüketimi günde bir poşet olacak şekilde olmalıdır. Antioksidan özelliği de taşıyan bu çay ilerleme ismimında ve süreğen olan haslalıkları da korur.Minarel ve demir yönünden varlıklı olan bu çay günlük olarak tüketilmelidir. İlk kullandığınız vakit etkisini göremeyebilirsiniz ancak vakit geçtikçe tesirlerini sizlerde fark edeceksiniz.

Üçüncü olarak Muz ;

Günde bir adet orta boy muz tüketmek kalbinizi koruyacaktır. Muz ortamında potasyom bulundur ve potasyum kalbinizin korunmasına yardımcı olan en mühim şeylerden birisidir. İş yerine yada okula giderken yanınıza bir adet muz alın ve kalbinizi korumaya bir ismim daha yaklaşın.

Dördüncü olarak Ahududu;

Kullanım olarak bir kap ahududu yeterli olacaktır. Ahududu sıhhatli olan hücrelerinizin vakit ile yok olmasını yani ölmesini engeller. Kalp sağlığınız konusu ile ilgili da bir destek olan ahududu aynı vakitte obeziteye karşı da etkilidir. Sağlıklı bir insan iseniz yada obeziteye karşı risk meydana getiren bir doğrultuda bulunuyorsanız ahududu sizin amacıyla bulunmaz bir nimet olmalı.

Beşinci olarak Portakal ;

Günde 1 adet büyük boy portakal tüketmek bağışıklık düzeninizin korunmasında sizlere yardımcı olur. Portakal hepimizin de bildiği üzere C vitamini yönünden varlıklı bir meyvedir. Yüksek tansiyon bozukluğu yaşam sürdüren insanlar amacıyla portakal yardımcı bir besindir, yüksek tansiyonu düşürmek konusu ile ilgili sizlere yardımcı olur.

Altıncı olarak Kivi;

Günde bir adet kivi tüketmek antioksidan koruması sağlar beneninize. Portakalda tespit edilen C vitamininden daha çok C vitamini bulundurmaktadır. Potasyum, magnezyum ve de çinko yönünden gerektiğince varlıklı bir meyvedir kendisi.

Bu tür sıhhatli besinler tüketmenin beneninize ne kadar fayda sağladığınızı gördünüz. Günlük yaşamınızda sıhhatli besinlera yönelerek yaşantınızın geri kalanını dinç ve sıhhatli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir