SAĞLIKLI BESLENME VE SOSYAL MEDYA

By | Haziran 28, 2020

Sıhhatlı yaşamaya başlamak isteyen insanların ilk baktıkları yer bölümünde eksper şahıslar değil bundan sonra sosyal medya olmuş durumda.

Tüm insanlar bundan sonra başlarına bir hadise geldiği vakit yada bir husus üstüne tetkik gerçekleştirme istediklerinde sosyal medya üstünden kendilerine çözüm bulmaya çalışıyor.

Sosyal medya üstünde ne kadar doğru bilgi var ise bir o kadar da hatalı bulgular de bulunmakta. Bu bulguların doğruluğunu teyit etmek adına husussu ile ilgili eksper insanlara danışmak daha sıhhatli olacaktır.

Zayıflamak isteyen bir insan sosyal medya üstünden önüne çıkan reklamlara aldanıp, hiç bilmediği türde ürünleri evine sokuyor. İçerisinde ne bulunduğu doğru düzgün bilinmeyen bu ürünleri kullanan insanlar bir vakit sonra sıhhatli olmak yerine, yeni hastalıklara merhaba diyor.

Sosyal medyayı kullanmak çok önemli, şayet şuursuz bir kullanıcı iseniz sonu kötü bitebilir. Sosyal medya üstünden ulaşacağınız bilginin ne kadar doğru bulunduğu husussu ile ilgili şüpheleriniz var ise yakınınızda bu hususlar ile ilgili bilgi sahibi olan insanlara danışın.

Çevresinde her husus ile ilgili bilgi sahibi olmayan insanlar olabilir, bu insanlar sanal şeylere inanmak yerine daha bilgi sahibi insanlardan yüz yüze yardım almalıdır.

Yardım alacağınız kurumun yada bireyin ne kadar itimat edilir bulunduğunu da tetkikk sizin adınıza daha sıhhatli olacaktır. Sıhhat katiyen hafife alınmamalıdır, en ufak bir hata bile sizi sonu dönülmez olan bir yola sokabilir.

Kendi hayatınızı sağda solda okuduğunuz ne bulunduğu belirsiz şeyler ile tehlikeye atmayın.

Güvenli kaynaklar nedir? nasıl ulaşabilirim? gibi suallere yanıt bularak daha sıhhatli neticeler elde edebilirsiniz. Normal yaşantınızda hiç tanımadığınız bir insan size gelse ve x ürün çok faydalı dese alıp kullanırmısınız? Cevap: “Hayır”.

Gündelik hayatınızda yanınıza gelen hiç tanımadığınız bir insana nasıl ilk başta ön yargı ile yaklaşıyor iseniz, sosyal medyada da bu şekilde ön yargılı davranmak daha iyi olacaktır.

Bazı insanlar sosyal medyada yazan her yazıyı doğru olarak kabul ediyor ve bu şeyleri kendi hayatlarında uyguladıkları yetmezmiş gibi şuursuz bir şekilde etrafında tespit edilen insanlara da zarar veriyor.

Sosyal medyayı şuurlu bir şekilde kullanmak size ve çevrenizde tespit edilen insanlarda olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir