SAĞLIKLI KİLO ALMAK

By | Haziran 18, 2020

Kilo almak isteyen fakat bunu sağlıksız yollardan yapan çok fazla insan bulunmakta. Sağlıksız kilo almaya başlayan insanlar ileride büyük sağlık sorunları yaşamak ile beraber fazla kilolu olaraz obeziteye kadar ilerlemektedir. Kilonuzun az olduğundan yakınırken bir bakmışsınız obez olmuşsunuz. Tekrar bir de obezlik ile uğraşmak zorunda kalırsınız bu sizin için hiç de kolay olmaz. 

Kilo almak istiyorsanız eğer günlük olarak tükettiğiniz kalori miktarınıza 600-700 kalori daha eklemeye çalışın. Bu yöntem size zamanla kilo aldıracaktır. Zorlanmadan kilo alabileceğiniz bu yöntem sağlıklı yiyecekler ile desteklendiği zaman daha da güzel sonuçlar verecektir sizlere.

Proteinler kaslarınızı güçlendirir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyen bir birey iseniz, bol bol protein tüketmek iyi olacaktır. Protein içeren yiyecekleri ve içecekleri yemek listenize eklediğiniz zaman sizler de kilo almaya başladığınızı fark edeceksiniz.

Karbonhitratlar ve sağlıklı yağlar tüketmeye özen göstermelisiniz. Bu sağlıklı yağlar , balıklarda ve kırmızı etlerin bazı çeşitlerinde bulunmaktadır. Tüketeceğiniz protein kaynaklarının yanında doğal yağlar da tüketerek kilo almaya başlayabilirsiniz. Günlük olarak en az 3 öğün yemek yemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlığınız açısından, doğal olan şeylere yönelmek diğer sağlık sorunlarınızı tetiklemeyecektir. Sağlıklı olarak kilo aldığınız zaman vucudunuz da büyükçe, duruşunu değiştirmeyecektir. Daha sağlıklı ve daha dolgun bir vücuda kavuşmak için en sağlam yöntem sağlıklı kilo almaktır. Sağlıksız olarak kilo alan insanlar ilerleyen dönemlerde büyük sağlık sorunları ile karşılaşmaktadır. Piyasada sizlere 1 haftada 5-10 kilo aldırabileceğiniz söyleyen haplar mevcuttur. Bu tür reklamlardan uzak durmanız çok önemli bu hapların içerisinde ne bulunduğu tam olarak bilinememektedir. Hapların içersinde sizin vücudunuza büyük ölçüde zarar verebilecek şeyler de bulunabilir, bu riski göze almaya değmez. Alacağınız bu haplarn fiyatları da epey pahalıdır. Hapları aldınız ve kullandınız bir işe yaramadı, firma ile görüştünüz onlar da sizlere biraz daha kullanmanız gerektiğiniz söyleyerek bir adet daha aldırdı. Hem zamanını hem de paranız çöpe gitmiş oldu, hapı aldığınız kişilere bir süre ulaşamayacaksınız da zaten. Reklamlar aldatıcı olabilmektedir, araştırma yapmadan ürün almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir